Hotel a okolie – HOTEL REZIDENT
  • Hotel Rezident Turčianske Teplice

Kúpeľné mesto Turčianske Teplice sa nachádza v centre stredného Slovenska, v Turčianskej kotline. Obklopujú ho pohoria Veľká Fatra, Malá Fatra, Žiar a Kremnické vrchy.

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá na Slovensku. Liečia sa tu choroby obličiek, močových ciest a pohybového ústrojenstva. Moderné kúpele ponúkajú aj wellness pobyty a celoročnú prevádzku SPA&Aquaparku s teplotou termálnej vody 38˚C. Vďaka vhodným klimatickým podmienkam a prekrásnej okolitej prírode je vyhľadávaným miestom na oddych a regeneráciu. Ponúka veľké množstvo celoročných voľnočasových aktivít (turistika, cykloturistika, plávanie, lyžovanie) a bohaté kultúrne vyžitie. Je jednoducho rajom kúpeľníctva a turizmu.

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

SPA & AQUAPARK leží na okraji krásneho kúpeľného parku, v centre mesta Turčianske Teplice. Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka jedinečnej minerálnej vode, ktorá je nielen termálna, ale vďaka svojmu zloženiu aj liečivá. Pri prameni má termálna voda teplotu 44 až  46°C.

Turčianska minerálna voda má priaznivé liečivé účinky hlavne na pohybové a močové ústrojenstvo. Obsah minerálnych látok vo vode dosahuje až 1520 mg na liter vody. Priamo na minerálnych žriedlach boli postavené dva bazény - Ľudový a Červený bazén.

Ďalšie informácie: https://aquapark.therme.sk/

Termálne kúpalisko VIESKA

V areáli kúpaliska Vieska nachádzajúceho sa v kúpeľnom meste Turčianske Teplice tvoria dva bazény. Plavecký bazén s dĺžkou 50 metrov a teplotou vody približne 27 stupňov Celzia a detský bazén s teplotou vody 28 stupňov. Návštevníci ocenia možnosť večerného kúpania a výbavu pre športovcov. Areáli kúpaliska je k dispozícii volejbal, stolný tenis, petanque, basketbal a minigolf. Je tu aj zaujímavá atrakciou - lanové centrum.

Kúpalisko je otvorené počas letnej sezóny denne od 9:00 do 19:00.

 

Blatnický hrad

Blatnický hrad je zrúcanina nachádzajúca sa v pohorí Veľká Fatra na nízkom vápencovom chrbte Plešovice oddeľujúcom Gaderskú dolinu od Turčianskej kotliny, Je situovaná približne 2 km od obce Blatnica na strmom kopci. Hrad vznikol v druhej polovici 13. storočia a prvú správa o ňom je z roku 1300, keď bol jeho majiteľom Peter z Brezovice. Neskôr sa stal kráľovským majetkom. Hrad postavili na ochranu cesty zvanej magna via, vedúcej z Nitry na sever. V druhej polovici 16. a na začiatku 17. storočia hrad rozšírili Révaiovci, keď vybudovali veľké podhradie s novými budovami. Koncom 18. storočia už hrad nebol obývaný začal hrad upadať.

Zrúcanina je v súčasnosti prístupná len na vlastné nebezpečenstvo a preto je potrebná primeraná opatrnosť. Murivo sa pomaly zvetráva do doliny, hlavne nad strmým úbočím. Na obe plochy po baštách je možné vystúpiť a je odtiaľ nádherný výhľad.

Ranch AMADEUS

Pod vedením skúsených inštruktorov majú začiatočníci aj pokročilí na Ranči AMADEUS možnosť absolvovať kurz jazdenia prípadne jazdu v kroku na jazdiarni. Chovajú sa tu plemenné kone prevažne kone plemena quarter horse, ktoré sú cvičené na westernové jazdenie. Okrem toho sú na ranči aj španielske a arabské plemena a dva poníky určené pre najmladších návštevníkov. Pre tých, ktorí sa chcú koňom venovať dlhodobo môže byť pripravený program, ktorý ich naučí ako sa starať o kone, ako ich sedlať, cvičiť a pod. Pre skúsených jazdcov organizuje Amadeus Ranč atraktívne výlety na konskom chrbte do okolitej prírody. V čase dovoleniek, prázdnin sú pre deti pripravené tematické Indiánske tábory.

Ďalšie informácie: http://www.ranchamadeus.sk/

SNOWLAND Valčianska dolina

Lyžiarske stredisko SNOWLAND sa nachádza na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline, od mesta Martin. je vzdialené 12,5 km. Športovo-rekreačné stredisko je zamerané na rodinné lyžovanie s vysokou úrovňou doplnkových služieb. Bezplatné parkovacie plochy sú pripravené pre 500 osobných vozidiel a 10 autobusov.

Priaznivo položený severo-východný svah vytvára dobré podmienky pre lyžovanie a snowboardovanie od decembra až do marca. Lyžiarske svahy sú položené v nadmorskej výške 510 až 830 m, ktoré ponúkajú 6 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 4700 m.

Ďalšie informácie: http://www.snowland.sk/